وبلاگ

فایل بوت کانفیگ هارد یا EXTCSD چیست و چه کاربردی دارد ؟

آشنایی با فایل بوت کانیفگ هارد و CPU رایگان

آشنایی با اصطلاحات ترمیم بوت و پروگرام

فایل بوت کانفیگ هارد یا EXTCSD چیست و چه کاربردی دارد ،در این پست آموزشی که مرتبط به پروگرام هارد میباشد میخواهیم به صورت کاملا و شفاف شما را با اصطلاحات پروگرام هارد آشنا کنیم ، و رویه کارکرد و کاربرد هرکدام از فایل هایی که مرتبط به پروگرام هارد هست را به صورت دقیق و به صورت رایگان در اختیار همکاران قرار دهیم، ما در دوره های آموزشی باکس EASY JTAG PLUS و پکیج آموزش تعویض هارد و پروگرام 2022 ، هرچیزی که مرتبط به تعویض هارد و پروگرام هست را به صورت کامل آموزش داده ایم و تصمیم گرفتیم که یک سری از آموزش های عمومی مربوط به پروگرام هارد در اختیار همکاران گرامی قرار دهیم برای بیشتر آشنا شدن با فایل بوت کانفیگ هارد یا EXTCSD میتوانید ویدیو بالا را به صورت کامل مشاهده کنید و یا متنی که در اختیارتان قرار داده ایم را با دقت مطالعه کنید.

 

 

در صورتی که قصد دارید این آموزش را به صورت صوتی بشنوید دکمه پخش را بفشارید.

هرگوشی اندرویدی برای روشن شدن نیاز به فایل بوت (Boot) دارد که باید آدرس فایل بوتی که درون هارد قرار دارد به CPU معرفی شود ، که پردازنده بتواند فایل بوت را لود کند تا دستگاه روشن شود.

در واقع منظور از Boot Config معرفی آدرس پارتیشن فایل بوت به CPU است.که هر پردازنده موبایل بوت کانفیگ مخصوص خودش را دارد ، که در یکسری پلتفرم ها دو دسته هستند،

به عنوان مثال سری کوالکام دو نوع بوت کانفیگ دارد 0X00 و 0X38 

بوت کانفیگ 0x38 برای گوشی های 2015 به بالا کاربرد دارد و بوتکانفیگ 0x00 برای گوشی های کوالکام قدیمی مورد استفاده قرار میگیرد.

و پلتفرم مدیاتک که هر دو بوت کانفیگ 0x48 هست ولی boot bus با هم متفاوت است.

برای تنظیم بوت کانفیگ سه روش وجود دارد.

  • روش اول بصورت فایل EXTCSD
  • روش دوم به صورت دستی
  • روش سوم اتوماتیک توسط باکس پروگرامر 

روش اول : فایل EXTCSD یک فایل بوت کانفیگ آماده است که همراه فایل دامپ ارائه میشود که با رایت کردن این فایل روی هارد بوت کانفیگ به صورت اتوماتیک اعمال میگردد.

روش دوم : به صورت دستی که باید مقدار Boot config و Boot Bus رو مطابق پردازنده دستگاه تنظیم کنید.

روش سوم : به صورت اتوماتیک که برحسب CPU دستگاه میتونیم در باکس پروگرامر پلتفرم مورد نظر رو انتخاب کنیم تا عملیات بوت کانفیگ اتوماتیک انجام بشه.

سایت فایل دامپ، برای علاقمندان به تعویض هارد موبایل ،CPU و پروگرام هارد ایجاد شده است، و ما نیز سعی کرده ایم آموزش هایی در این حوزه هست را به صورت کاملا اختصاصی و گویا برای همکاران عزیز فراهم کنیم،

و در سایت فایل دامپ سعی کرده ایم تمامی تجربیات چندین ساله خود در زمینه تعویض آیسی ها و پروگرام هارد، به صورت رایگان و پکیج های آموزشی در اختیار همکاران قرار دهیم.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید