فایل XML موبایل چیست؟

امتیاز 4.50 ( 12 رای )
what-is-xml-file

 

 

سلام و درود خدمت تمامی همکاران عزیز در این آموزش رایگان قصد داریم فایل های XML را برای شما عزیزان تشریح کنیم.

 

فایل XML موبایل چیست و چه کاربردی دارد؟

 

فایل های XML همان فایل های دامپی هستند ..که توسط باکس ، دانگل و نرم افزار های خاصی برای دستگاه های اندرویدی با پردازنده ی کوالکام و های سیلیکون ساخته شده است. این فایل ها را برای ترمیم بوت گوشی هایی که در اثر نصب رام و یا فلش خاموش شده اند. می توانیم استفاده کنیم. این فایل ها بصورت فول بک آپ و یا فول رام ارائه میشوند یکی از خصوصیات خوب فایل های XML این است که می توانیم در زمینه تعویض هارد و پروگرام به آن اشاره کنیم.

 

استفاده از فایل XML برای پروگرام کردن هارد خام از طریق USB ..!

 

همکارانی که در زمینه تعویض هارد. و پروگرام فعالیت دارند میتوانند بعد از نصب هارد خام بر روی بورد از طریق رایت فایل XML از طریق USB هارد را پروگرام کنند. فقط توجه داشته باشیم قبل از نصب هارد خام یک بار هارد را با پروگرامر Format کنیم و بوت .کانفیگ مربوط به گوشی را انتخاب کنیم.

 

 

استفاده XML برای نرم افزار کار های موبایل ..!

 

همکارانی که در زمینه نرم افزار موبایل فعالیت دارند میتوانند . فایل XML را برای حل مشکل هنگ روی آرم ، خاموشی دستگاه بعد از فلش ، تغییر منطقه رام دستگاه فول فلش زدن از فایل  XML  استفاده کنند .

 

فایل  XML چگونه ساخته میشود ..!

 

روش اول : یک سری از باکس ها و دانگل های موجود مثل دانگل HUA این امکان را دارد که با معرفی فایل Firmware  یا همان رام دستگاه قادر به ساخت فایل XML را دارد . 

 

روش دوم : ابزار هایی مثل دانگل HUA ، CM2 ، UMT . EFT ، EMMC Dongle این قابلیت را دارند. که گوشی های سری کوالکام را در حالت .EDL  یا همان PORT 9008  میتوانند در این حالت با استفاده از USB از هارد گوشی بک آپ بگیرند. این بکاپ گرفته شده در هر باکس و دانگل با هم متفاوت میباشد. به عنوان مثال اگر گوشی هواوی G7-L11 را با دانگل CM2 بک آپ بگیریم باید فایل بکاپ گرفته شده که با پسوند XML هست. را فقط با دانگل CM2 رایت کنیم و بقیه باکس ها و دانگل ها هم به همین شکل هستند. در صورتی که به عنوان مثال فایل دامپ CM2 را با دانگل UMT رایت کنیم. امکان دارد به خاطر پارتیشن. ساختاری فایل ، گوشی بصورت کامل روشن نشود برای استفاده بهتر از فایل های XML هر فایل را با ابزار مخصوص خودش که موقع بک آپ استفاده شده است رایت کنید.

 

برای درک بهتر به تصاویر و نوع ساختار پارتیشن های بکاپ گرفته شده توجه کنید.

 

 

نمونه پارتیشن و ساختار فایل های XML که توسط دانگل CM2 بکاپ گرفته شده است.

 

فایل های XML

 

 

نمونه پارتیشن و ساختار فایل های XML که توسط نرم افزار QFIL رایت میشوند .

 

فایل های XML

 

 

نمونه پارتیشن و ساختار فایل های XML که توسط نرم افزار HQT دانگل HUA بکاپ گرفته شده است

 

فایل های XML

 

 

پروگرام کردن هارد خام با فایل XML با پروگرامر هارد ..!

 

باکس هایی که در زمینه پروگرام هارد و ترمیم بوت وجود دارند امکان این را دارند که بتوان فایل های XML را بطور مستقیم برروی ایسی هارد رایت کنیم و باکس هایی مثل باکس EASY JTAG – UFI و غیره این قابلیت را دارند که با استفاده از E-Mate و Test Point از هارد بکاپ XML بگیرند این فایل های XML از نظر ساختاری با فایل XML که با USB رایت میشود متفاوت است .

 

✅ در پایان : در نظر داشته باشید . فایل هایی که توسط نرم افزار و باکس و دانگل های اشاره شده  از طریق USB بکاپ گرفته میشود . میتوانیم هم برای پروگرام از طریق USB استفاده کنیم.  هم برای پروگرام هارد خام توسط پروگرامر ، توجه داشته باشید. فایل هایی که توسط پروگرامر بکاپ گرفته میشود ، را نمیتوانیم از طریق USB رایت کنیم .

چون پارتیشن های ساختاری هر ابزار با هم متفاوت است فقط توسط پروگرامر رایت میشود .

 

نمونه پارتیشن و ساختار فایل های XML که توسط پروگرامر باکس EASY JTAG  بکاپ گرفته شده است.

 

ترمیم بوت با USB

 

 

 

 

همکاران عزیز می توانند فایل های XML تست شده را از سایت ما دانلود کنند.

 

مطالعه بیشتر